آتیش پاره

خدا گوید تو ای زیباتر از خورشید زیبایم/تو ای والاترین موجود دنیایم/شروع کن یک قدم با تو/تمام گام های مانده اش با من

موارد شگفت انگیز از زندگی آلبرت انیشتین
نویسنده : نسرین - ساعت ۱۱:٥٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٦ خرداد ۱۳٩٠

١-او با سر بزرگ متولد شد.وقتی انیشتین به دنیا آمد خیلی چاق بود و سرش خیلی بزرگ تا آنجایی که مادر وی تصور می کرد فرزندش ناقص است اما بعد از چند ماه سر و بدن او به اندازه طبیعی باز گشت.

٢-حافظه خوبی نداشت.مطمئنا انیشتین می توانسته کتاب های مملو از فرمول و قوانین را حفظ کند اما برای به یاد آوردن چیزهای معمولی واقعا حافظه ی ضعیفی داشته است.اویکی از بدترین اشخاص در به یاد آوردنسالروز تولد اقوامش بود.

٣-او از داستان های علمی-تخیلی متنفر بود .زیرا احساس می کرد آنها باعث تغییر درک عامه مردم از علم می شوند و در عوض به آنها توهم باطلی از چیزهایی که حقیقتا نمی توانند اتفاق بیفتند می دهد.

۴-او در آزمون ورودی دانشگاه رد شد.در سال١٨٩۵در سن ١٧ سالگی انیشتین که قطعا یکی از بزرگ ترین نوابغی است که تا کنون متولد شده در آزمون ورودی دانشگاه فدرال پلی تکنیک سوئیس رد شد.

۵-علاقه ای به پوشیدن جوراب نداشت.انیشتین در سنین جوانی یافته بود که شست پا باعث ایجاد سوراخ در جوراب می شود.


۶-او فقط یک بار رانندگی کرد.

٧-الهام گر او یک قطب نما بود.انیشتین در سنین نوجوانی یک قطب نما به عنوان هدیه تولد از پدرش در یافت کرده بود.وقتی که او طرز کار قطب نما را مشاهده می نمود سعی می کرد طرز کار آن را درک کند.او بعد از انجام این کار بسیار شگفت زده شد.بنابر این تصمیم گرفت علت نیروهای مختلف در طبیعت را درک کند.

٨-راز نهفته در نبوغ او :بعد از مرگ انیشتین در ١٩۵۵ مغز او توسط(توماس تولتز هاروی)برای تحقیقات برداشته شد.اما این کار به صورت غیر قانونی انجام گرفت.بعدها پسر انیشتین به او اجازه تحقیقات در مورد هوش فوق العاده پدرش را داد.(هاروی)تکه هایی از مغز انیشتین را برای دانشمندان مختلف در سراسر جهان فرستاد.از این مطالعات دریافت می شود که مغز انیشتین در مقایسه با میانگین متوسط انسان ها مقدار بسیار زیادی سلول های گلیال که مسئول ساخت اطلاعات هستند داشته است.همچنین مغز انیشتین مقدار کمی چین خوردگی حقیقی موسوم به شیار سیلویوس داشته که این مسئله امکان ارتباط آسان تر سلول های عصبی را به یکدیگر فراهم می سازد .علاوه بر این ها مغز او دارای تراکم و چگالی زیادی بوده است و همینطور قطعه آهیانه پایینی دارای توانایی همکاری بیشتر با بخش تجزیه و تحلیل ریاضیات است.


comment نظرات ()